ЦИК Азербайджана принял итоговое решение в связи с выборами в Милли Меджлис

22:53 25 Февраля 2020
ЦИК Азербайджана принял итоговое решение в связи с выборами в Милли Меджлис
1258

ЦИК Азербайджана принял решение о представлении в Конституционный суд для утверждения протокола о результатах голосования на выборах в Милли Меджлис.

Как сообщает АПА , сегодня на заседании ЦИК был составлен протокол об итогах выборов, который был подписан членами комиссии.

Отметим, что по итогам расследования жалоб ЦИК принял решение отменить итоги голосования в первом Хатаинском ИО №33 (лидировал кандидат Гусейнбала Мираламов), третьем Хатаинском ИО №35 (лидировал кандидат Рауф Арифоглу), Лянкяранском сельском ИО №74 (лидировал кандидат Хады Раджабли), Имишли-Бейлаганском ИО №80 (лидировал кандидат Чингиз Ганизаде).

Таким образом, согласно итоговому протоколу ЦИК, депутатами избраны следующие кандидаты:

1 SAYLI ŞƏRUR-SƏDƏRƏK SEÇKİ DAİRƏSİ

TALIBOV VASİF YUSİF

2 SAYLI ŞƏRUR SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏBİBBƏYLİ İSA ƏKBƏR

3 SAYLI BABƏK-KƏNGƏRLİ-NAXÇIVAN SEÇKİ DAİRƏSİ

MÖHBALIYEV SƏTTAR SULİDDİN

4 SAYLI NAXÇIVAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

İBRAHİMOV ELDAR RZA

5 SAYLI ŞAHBUZ-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ

NOVRUZOV SİYAVUŞ DÜNYAMALI

6 SAYLI CULFA-BABƏK SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏMZƏYEVA ÜLVİYYƏ TAPDIQ

7 SAYLI ORDUBAD-CULFA SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV CƏBİ HÜSEYN

8 SAYLI BİNƏQƏDİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV AZAY ƏJDƏR

9 SAYLI BİNƏQƏDİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QAFAROV KAMALƏDDİN NƏSRƏDDİN

10 SAYLI BİNƏQƏDİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

MUSAYEV MADƏR ƏLİƏSGƏR

11 SAYLI QARADAĞ SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOV AYDIN NƏSİR

12 SAYLI QARADAĞ-BİNƏQƏDİ-YASAMAL SEÇKİ DAİRƏSİ

XASAYEVA SƏBİNƏ SƏMƏD

13 SAYLI XƏZƏR-PİRALLAHI SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV RAUF ASİF

14 SAYLI XƏZƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV SOLTAN TEYMUR

15 SAYLI YASAMAL BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV ÜLVİ ZAHİD

16 SAYLI YASAMAL İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

QƏDİRLİ ERKİN TOĞRUL

17 SAYLI YASAMAL ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

ALLAHVERDİYEV ELNUR MARAT

18 SAYLI NƏRİMANOV-NİZAMİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MUSABƏYOV RASİM NƏSRƏDDİN

19 SAYLI NƏRİMANOV BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV HİKMƏT BABA

20 SAYLI NƏRİMANOV İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV ADİL ABIŞ

21 SAYLI NƏSİMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

İBRAHİMQIZI MƏLAHƏT İBRAHİM

22 SAYLI NƏSİMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MOLLAZADƏ ASİM NAZİM

23 SAYLI NƏSİMİ-SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ

SƏMƏDZADƏ ZİYAD ƏLİABBAS

24 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

NURULLAYEVA KÖNÜL ORUC

25 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

VƏLİYEVA SƏDAQƏT SULEYMAN

26 SAYLI SABUNÇU BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MUSTAFA FAZİL QƏZƏNFƏR

27 SAYLI SABUNÇU İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

SALAHZADƏ ƏLİABBAS QALİB

28 SAYLI SABUNÇU ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV ELDAR ALLAHYAR

29 SAYLI SƏBAİL SEÇKİ DAİRƏSİ

ARPADARAİ NİGAR CAVİD

30 SAYLI SURAXANI BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

FƏTƏLİYEVA SEVİNC HƏBİB

31 SAYLI SURAXANI İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV ETİBAR QASIM

32 SAYLI SURAXANI ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNOVA AFƏT ƏBİL

33 SAYLI XƏTAİ BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

34 SAYLI XƏTAİ İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ZABELİN MİXAİL YURYEVİÇ

35 SAYLI XƏTAİ ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

36 SAYLI XƏTAİ DÖRDÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNQULİYEV QÜDRƏT MÜZƏFFƏR

37 SAYLI NİZAMİ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

KƏRİMZADƏ PƏRVİN ORXAN

38 SAYLI NİZAMİ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏMZƏYEV NAQİF ƏLƏŞRƏF

39 SAYLI KƏPƏZ BİRİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROV MÜŞFİQ CƏFƏR

40 SAYLI KƏPƏZ İKİNCİ (GƏNCƏ) SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV MUSA İSA

41 SAYLI SUMQAYIT BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOVA HİCRAN KAMRAN

42 SAYLI SUMQAYIT İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MİRKİŞİLİ TAHİR FAMİL

43 SAYLI SUMQAYIT ÜÇÜNCÜ SEÇKİ DAİRƏSİ

HACIYEV EMİN MƏCİD

44 SAYLI SUMQAYIT-XIZI SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDLİ MÜŞFİQ FAZİL

45 SAYLI ABŞERON SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏSƏDOV OQTAY SABİR

46 SAYLI ŞİRVAN SEÇKİ DAİRƏSİ

YUSİFOV İLTİZAM BALAYUSİF

47 SAYLI MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ

MİRZƏZADƏ AYDIN BÖYÜKKİŞİ

48 SAYLI YEVLAX SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV İLHAM KAZIM

49 SAYLI YEVLAX-MİNGƏÇEVİR SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNLİ ƏLİ MƏHƏMMƏD

50 SAYLI ABŞERON-QOBUSTAN SEÇKİ DAİRƏSİ

SEYİDZADƏ ŞAHİN KAMİL

51 SAYLI QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ

BADAMOV AZƏR CAMAL

52 SAYLI QUBA SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏHMƏDOV VAHİD QAZMƏMMƏD

53 SAYLI QUBA-QUSAR SEÇKİ DAİRƏSİ

RAFAİLOV ANATOLİY XAİMOVİÇ

54 SAYLI ŞABRAN-SİYƏZƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

QURBANOV SADİQ HAQVERDİ

55 SAYLI XAÇMAZ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

SƏLİMOV ELDƏNİZ ADİL

56 SAYLI XAÇMAZ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

MİKAYILOVA SEVİL ƏLİRAZI

57 SAYLI KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ

AĞAZADƏ ƏMİNƏ HƏMİD

58 SAYLI HACIQABUL-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOV RAFAEL BABA

59 SAYLI SALYAN SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏHMƏDOVA JALƏ FƏRHAD

60 SAYLI SALYAN-NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ

AĞAMALI FƏZAİL RƏHİM

61 SAYLI NEFTÇALA SEÇKİ DAİRƏSİ

RÜSTƏMXANLI SABİR XUDU

62 SAYLI SAATLI SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLƏKBƏROV ƏZİZ YUSİF

63 SAYLI SABİRABAD BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROV KAMAL XAQANİ

64 SAYLI SABİRABAD İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV RAMİN ƏLƏMŞAH

65 SAYLI SAATLI-SABİRABAD-KÜRDƏMİR SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏMİRASLANOV ƏHLİMAN TAPDIQ

66 SAYLI BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏHƏRRƏMOV BƏHRUZ ABDURRƏHMAN

67 SAYLI CƏLİLABAD ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNOV MALİK ƏVƏZ

68 SAYLI CƏLİLABAD KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

NƏSİROV ELMAN XUDAM

69 SAYLI CƏLİLABAD-MASALLI-BİLƏSUVAR SEÇKİ DAİRƏSİ

İBRAHİMLİ FƏZAİL FEYRUZ

70 SAYLI MASALLI ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV MƏŞHUR ŞAHBAZ

71 SAYLI MASALLI KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

İSGƏNDƏROV ANAR CAMAL

72 SAYLI YARDIMLI-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ

QASIMLI MUSA CƏFƏR

73 SAYLI LƏNKƏRAN ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

QULİYEV RÜFƏT ATAKİŞİ

74 SAYLI LƏNKƏRAN KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

75 SAYLI LƏNKƏRAN-MASALLI SEÇKİ DAİRƏSİ

PAŞAZADƏ CAVANŞİR HÜMMƏT

76 SAYLI LƏNKƏRAN-ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏSGƏROV ZİYAFƏT ABBAS

77 SAYLI ASTARA SEÇKİ DAİRƏSİ

MAHMUDOV RƏŞAD MƏMMƏDQULU

78 SAYLI LERİK SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV İQBAL NƏRİMAN

79 SAYLI İMİŞLİ SEÇKİ DAİRƏSİ

NURULLAYEV RAZİ QULAMƏLİ

80 SAYLI İMİŞLİ-BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ

81 SAYLI BEYLƏQAN SEÇKİ DAİRƏSİ

İSMAYILOV ŞAHİN ƏMİR

82 SAYLI AĞCABƏDİ SEÇKİ DAİRƏSİ

RZAYEV TAHİR MUSA

83 SAYLI AĞCABƏDİ-FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ

ABBASOV AQİL MƏHƏMMƏD

84 SAYLI FÜZULİ SEÇKİ DAİRƏSİ

BAYRAMOV VÜQAR İBAD

85 SAYLI ŞAMAXI SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROVA TAMAM ŞAMƏMMƏD

86 SAYLI İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ

ASLANOV NOVRUZƏLİ DAVUD

87 SAYLI AĞSU-İSMAYILLI SEÇKİ DAİRƏSİ

KƏRİMLİ TAHİR ZAYIDAĞA

88 SAYLI GÖYÇAY SEÇKİ DAİRƏSİ

HACIYEV SABİR KAMAL

89 SAYLI GÖYÇAY-AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏFƏNDİYEV MƏZAHİR CAVİD

90 SAYLI AĞDAŞ SEÇKİ DAİRƏSİ

OSMANOV CAVİD HƏMİD

91 SAYLI UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏN RAMİL SAHİB

92 SAYLI ZƏRDAB-UCAR SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEVA JALƏ FAZİL

93 SAYLI BƏRDƏ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

YILDIRIM FATMA VİDADİ

94 SAYLI BƏRDƏ KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

ORUC ZAHİD MƏHƏRRƏM

95 SAYLI TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

ALIYEV SAHİB EYVAZ

96 SAYLI GORANBOY-NAFTALAN SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV ANAR İLYAZ

97 SAYLI GORANBOY-AĞDAM-TƏRTƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

VƏLİYEV AĞALAR İSRƏFİL

98 SAYLI ŞƏMKİR ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

QAFAROVA SAHİBƏ ƏLİ

99 SAYLI ŞƏMKİR KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

HƏSƏNOV NURLAN URFAN

100 SAYLI ŞƏMKİR-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

BAYRAMOV KAMRAN FƏRHAD

101 SAYLI GÖYGÖL-DAŞKƏSƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

XXX ELŞAD MİRBƏŞİR

102 SAYLI SAMUX-ŞƏMKİR SEÇKİ DAİRƏSİ

SƏFƏROV NİZAMİ ABDULLA

103 SAYLI GƏDƏBƏY SEÇKİ DAİRƏSİ

HÜSEYNOVA SEVİNC ƏMİRƏHMƏD

104 SAYLI GƏDƏBƏY-TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ

NAĞIYEV ARZU NƏSİB

105 SAYLI TOVUZ SEÇKİ DAİRƏSİ

PAŞAYEVA QƏNİRƏ ƏLƏSGƏR

106 SAYLI TOVUZ-QAZAX-AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ

AĞAYEVA ÜLVİYYƏ CAVANŞİR

107 SAYLI QAZAX SEÇKİ DAİRƏSİ

SEYİDOV SƏMƏD İSMAYIL

108 SAYLI AĞSTAFA SEÇKİ DAİRƏSİ

CƏFƏROV NİZAMİ QULU

109 SAYLI BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏHƏMƏLİYEV NƏSİB MƏHƏMMƏD

110 SAYLI ZAQATALA SEÇKİ DAİRƏSİ

MUSAYEV ELŞƏN MƏMMƏDHƏNİFƏ

111 SAYLI ZAQATALA-BALAKƏN SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEVA KAMİLƏ ƏLİ AĞA

112 SAYLI QAX SEÇKİ DAİRƏSİ

KƏRİMLİ AZƏR ŞƏMŞİD

113 SAYLI ŞƏKİ ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

İSKƏNDƏROV VÜQAR YAPON

114 SAYLI ŞƏKİ KƏND BİRİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏSİMLİ ƏLİ ƏHMƏD

115 SAYLI ŞƏKİ KƏND İKİNCİ SEÇKİ DAİRƏSİ

FEYZİYEV CAVANŞİR ƏYYUB

116 SAYLI QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ

HEYDƏROV FƏTTAH SƏMƏD

117 SAYLI OĞUZ-QƏBƏLƏ SEÇKİ DAİRƏSİ

NAXÇIVANLI AQİYƏ HƏBİB

118 SAYLI AĞDAM ŞƏHƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

ƏLİYEV BƏXTİYAR HƏMZƏ

119 SAYLI AĞDAM KƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

SADIQOV BƏXTİYAR YUSİF

120 SAYLI CƏBRAYIL-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV CEYHUN VALEH

121 SAYLI LAÇIN SEÇKİ DAİRƏSİ

ABBASZADƏ MAHİR TAPDIQ

122 SAYLI XANKƏNDİ SEÇKİ DAİRƏSİ

GƏNCƏLİYEV TURAL BABAŞAH

123 SAYLI KƏLBƏCƏR SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV AQİL SADIQ

124 SAYLI ŞUŞA-AĞDAM-XOCALI-XOCAVƏND SEÇKİ DAİRƏSİ

MƏMMƏDOV ELMAN CAMAL

125 SAYLI ZƏNGİLAN-QUBADLI SEÇKİ DAİRƏSİ

İSMAYILOV İMAMVERDİ İBİŞ

ДРУГИЕ НОВОСТИ РАЗДЕЛА